Щоб замінити використання мокрої печатки та власноручного підпису на папері потрібен кваліфікований електронний підпис (далі - КЕП), який надає юридичної сили електронному документу. КЕП (ЕЦП) дозволяє вирішувати як питання бізнесу, так і особисті, витрачаючи мінімум власного часу. Такий підпис є юридично обов’язковим методом видачі або отримання згоди при затвердженні цифрового документа.

Економія часу та грошей із застосуванням КЕП очевидна: не потрібні засоби для пересилання документів контрагентам, подача звітності стає майже миттєвою без візитів та черг.

Так що таке КЕП?

Згідно з абзацом десятим п. 2 розд. І Порядку № 557 визначено, що КЕП - це удосконалений електронний підпис, який базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

КЕП формується за допомогою криптографічної обробки електронних відомостей, які стосуються електронного підпису, а також пароля (далі - особистого ключа), вказаного самим підписантом.

Як діє КЕП?

КЕП накладається на документ за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа. Приналежність такого підпису певній особі підтверджується сертифікатом, виданим КНЕДП.

Отже ваш ЕЦП і особистий ключ (пароль) та видані вам сертифікат і відкритий ключ працюють разом. Коли ви оформлюєте електронний підпис, то автоматично отримуєте сертифікат.

Особистий і відкритий ключі працюють в зв’язці — таким чином, що підписати документ можливо тільки особистим ключем, але перевірку проводить відкритий ключ сертифіката, відповідний особистому ключу.Електронний кваліфікований підпис замінює паперовий. При цьому він гарантує, що електронні дані не підроблені зловмисниками.

Юридично КЕП рівноцінний підпису від руки.

Чим відрізняється ЕЦП від КЕП ?

Для більшості читачів - лише назвою, бо КЕП є удосконаленою версією електронного цифрового підпису (ЕЦП) та має кращий захист від підробки. Окрім того, з 7 листопада 2018 року після прийняття Закона України «Про електронні довірчі послуги» ЕЦП більше не випускають.